CMMB (Cimbálová muzika Milana Broučka)

Jedinečná multižánrová kapela, která je na české hudební scéně již od roku 2014. Ačkoliv se může zdát, že svým nástrojovým obsazením a názvem spadá především do kategorie „lidová hudba“, není tomu tak.

Součástí repertoáru nejsou totiž jen skladby s folklorními prvky (např.: čardáše, maďarské a cikánské melodie), ale také skladby a aranže artificiálních skladatelů (Brahms, Paganini, Offenbach, atd.), filmové melodie (Cirkus Humberto, Tenkrát na Západě, Sherlock Holmes, James Bond, Piráti z Karibiku, Schindlerův seznam, atd.) a popové a rockové hity (Queen, Metallica, Deep Purple, Europe, atd.).

Popis

Členové CMMB pocházejí z různých koutů Česka i Slovenska, jsou absolventy uměleckých škol (HAMU, konzervatoř), hráči předních českých orchestrů (Orchestr Národního divadla, Plzeňská filharmonie) a věnují se také hudebně-pedagogické činnosti.

Nejen díky tomu se CMMB rozvinula do multižánrovosti, která cílí na rozsáhlejší spektrum publika, zasahuje posluchače mladších generací i jiných hudebních stylů.

CMMB během svého fungování spolupracovala a spolupracuje s mnoha předními českými umělci a tělesy (např.: Plzeňská filharmonie, skladatel Tomáš Ille, zpěvačka Mirka Novak, mezzosopranistka Edita Adlerová, instrumentalista a skladatel Dalibor Bárta, režisér a textař Václav Bárta st., zpěvák Václav NOID Bárta, zpěvačka Vlaďka Bauerová, bubeník a skladatel Petr Zeman, Felix Slováček jr., Dětský pěvecký sbor Andílci, Bára Basiková, Iva Pazderková, aj.).

 

iDnes.cz: Cimbálovka z Plzně válcuje internet s Metallicou, chystá se i na Queen
QAP.cz: Spolupráce s cimbálovkou je špičková, prozradil Václav Noid Bárta po koncertu v Plzni
Livestream na MallTV: odkaz

 

Video
Foto
Poptávka

Přejít nahoru