CMMB & Edita Adlerová

Znělý mezzosoprán české operní pěvkyně Edity Adlerové je ozdobou CMMB. V tomto propojení si můžete vychutnat skladby klasičtějšího rázu, například oblíbenou energickou árii Habanera z opery Carmen. Chybět nebudou také největší pecky z repertoáru CMMB.

Výběr z playlistu:

Habanera (Carmen), Masarykovy písně, Somewhere over the Rainbow, melodie z filmu Tenkrát na Západě, Montiho čardáš, Židovské melodie, písničky z pohádek a filmů…

Členové CMMB pocházejí z různých koutů Česka i Slovenska, jsou převážně absolventy uměleckých škol (HAMU, konzervatoř), hráči předních českých orchestrů (Orchestr Národního divadla, Plzeňská filharmonie) a věnují se také hudebně-pedagogické činnosti.

Nejen díky tomu se CMMB rozvinula do multižánrovosti, která cílí na rozsáhlejší spektrum publika, zasahuje posluchače mladších generací i jiných hudebních stylů.

CMMB během svého fungování spolupracovala a spolupracuje s mnoha předními českými umělci a tělesy (např.: Plzeňská filharmonie, skladatel Tomáš Ille, zpěvačka Mirka Novak, mezzosopranistka Edita Adlerová, instrumentalista a skladatel Dalibor Bárta, režisér a textař Václav Bárta st., zpěvák Václav NOID Bárta, zpěvačka Vlaďka Bauerová, bubeník a skladatel Petr Zeman, Felix Slováček jr., Dětský pěvecký sbor Andílci, Bára Basiková, aj.).

Mezzosopranistka a profesionální pedagožka Edita Adlerová vystudovala obor Hudební věda na Masarykově univerzitě v Brně. Díky absolutoriu na Konzervatoři v Pardubicích a profesorce Svatavě Šubrtové zaznamenala své významné sólové pěvecké úspěchy. Tuto školu absolvovala v roce 1991 s rolí Carmen G. Bizeta v divadle J. K. Tyla v Plzni a stala se tak nejmladší Carmen v historii české opery. Práci Edity Adlerové na této roli zaznamenala režisérka Tereza Kopáčová, která o ní natočila dokumentární film Něco z Carmen, jež byl uveden v České televizi. 

 

Video
Foto
Poptávka

Přejít nahoru