Kateřina Ochmanová – klavír

Kateřina Ochmanová je absolventkou Akademie múzických umění v Praze (Ivo Kahánek) a v posledních letech se stala držitelkou několika cen za klavírní spolupráci (Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka, Mezinárodní pěvecká soutěž Olomouc, Violoncellová soutěž Jana Vychytila aj.). Od roku 2015 působí na Konzervatoři Pardubice jako pedagog klavíru, komorní hry a korepetitor smyčcových nástrojů.

Kateřina se narodila v Semilech do rodiny hudebníků. Vedle hry na klavír se věnovala také studiu akordeonu, zpěvu a komorní hudby. Obdržela několik ocenění v národní soutěži základních uměleckých škol ve všech těchto oborech.

Během studií na Pardubické konzervatoři (ve třídě Jany Turkové) utvořila klavírní duo s Martinem Smutným, společně pak získali 2. místo a speciální cenu za nejlepší provedení díla Antonína Dvořáka na Schubertově mezinárodní soutěži pro klavírní dua. Duo Ochmanová-Smutný vystoupilo na festivalu Mladé pódium a za spolupráce Pardubické komorní filharmonie provedlo Karneval zvířat C. Saint-Säense. V následujícím roce získala Kateřina Ochmanová 2. cenu na Novákově mezinárodní klavírní soutěži v Kamenici nad Lipou. Jako sólistka vystoupila s Komorní filharmonií Pardubice, Janáčkovým komorním orchestrem, Akademickými komorními sólisty, Podkrkonošským symfonickým orchestrem a Turnovským orchestrálním sdružením.

Rovněž se zúčastnila mnoha mistrovských kurzů (Peter Frankl, Markus Schirmer, Avedis Kouyoumdjian, Peter Nagy, Jan Jiraský, Alena Vlasáková) a byla vybrána mezi aktivní účastníky masterclass se světoznámou pianistkou a specialistkou na interpretaci skladeb J. S. Bacha Angelou Hewitt v Lipsku. Jeden akademický rok strávila na univerzitě v Drážďanech ve třídě Arkadi Zenzipéra v rámci programu Erasmus.

Kateřina Ochmanová je zakládající členkou souboru Quasi Trio (David Šimeček – klarinet, Judita Škodová – violoncello). Trio má za sebou má dvouletou stáž v Paříži u světoznámého Tria Wanderer, magisterské studium v oboru komorní hra na AMU v Praze, postgraduální studijní program na univerzitě ve Vídni a díky úspěšně vykonanému konkurzu se zařadilo mezi aspiranty na členství v Evropské akademii komorní hudby, která sdružuje nejperspektivnější mladé soubory Evropy. Quasi Trio se pravidelně objevuje na českých pódiích a představilo se také sólově za doprovodu orchestru (PKF – Prague Philharmonia, Vinohradský symfonický orchestr).

Quasi Trio

Quasi Trio bylo založeno v roce 2014 v Praze, kde má své působiště dodnes. Díky netradičnímu...

Trio CIMBALOM

Projekt Trio CIMBALOM vznikl z obdivu ke kulturnímu dědictví moravského folklóru a z lásky ke...
Přejít nahoru