Quasi Trio

Quasi Trio bylo založeno v roce 2014 v Praze, kde má své působiště dodnes. Díky netradičnímu obsazení klarinetu patří mezi několik málo tuzemských souborů, které nabízejí posluchačům pestrý program z ne tak často prováděných skladeb hudebních velikánů. Repertoár souboru sahá od období klasicismu až po díla současných autorů, trio spolupracuje také s českými skladateli, jakými jsou například Eliška Cílková, Lukáš Sommer nebo Zdeněk Merta. 

Další info

Všichni tři členové – David Šimeček (klarinet), Judita Škodová (violoncello), Kateřina Ochmanová (klavír) – mají za sebou mnohé zkušenosti ze zahraničí a na kontě četné úspěchy z mezinárodních soutěží a mistrovských kurzů.

Soubor úspěšně absolvoval jak magisterské studium oboru komorní hra na pražské HAMU, tak i dvouletou stáž na CRR v Paříži ve třídě světoznámého Tria Wanderer a postgraduální program na univerzitě MDW ve Vídni ve třídách Johannese Meissla a Avedise Kouyoumdjiana.

Přestože se Quasi Trio snaží své aktivity soustředit především na tuzemské publikum, účastní se také zahraničních projektů a kurzů pod vedením umělců a pedagogů, jakými jsou členové Talichova kvarteta, J. Pernoo, H. Beyerle, A. Lonquich, P. Jüdt, V. Vujić, E. Epstein a další.

Soubor má za sebou ocenění na poli mezinárodních soutěží (Soutěž Nadace B. Martinů, International Plovdiv Chamber Music Competition a další) a je dvojnásobným držitelem Ceny pro nejlepší komorní soubor, udělovanou mezinárodními mistrovskými kurzy International Summer Academy v Rakousku.

Mezi úspěchy Quasi Tria patří také několik ocenění za interpretaci skladby Bohuslava Martinů, získané v sólové i komorní hře. Soubor se pravidelně účastní mistrovských kurzů a koncertů napříč Evropou, pořádaných prestižní výběrovou organizací European Chamber Music Academy.

Ansámbl s úspěchem vystupoval například v rakouském rozhlase ORF, na vlnách holandského Radia West (přenos koncertu z kulturního centra Amare v Haagu), v refektáři Baziliky Santa Croce ve Florencii či ve Vile Winternitz – unikátní pražské architektonické památce.

Kromě spolupráce s předními českými orchestry (PKF – Prague Philharmonia, Česká filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice ad.) v rámci jejich komorních a edukačních cyklů vystupují členové Quasi Tria i jako sólisté, v původní houslové sestavě například v Trojkoncertu L. van Beethovena za doprovodu PKF – Prague Philharmonia.

Mimo působení v Quasi Triu všechny členy zaměstnávají významné české instituce – David Šimeček má stálé angažmá v orchestru Národního divadla, Judita Škodová je členkou PKF – Prague Philharmonia a Kateřina Ochmanová se věnuje pedagogické činnosti (klavír, komorní hra) a klavírní spolupráci na Konzervatoři Pardubice.

Video
Foto
Poptávka

Přejít nahoru