Santiniho tajemství

Unikátní projekt vytvořený k významnému výročí 340 let od narození českého barokního architekta italského původu a současně jednoho z největších géniů architektury všech dob – Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Proslavil se svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika. Ze stovek jeho staveb na našem území – kostelů, chrámů, kaplí, klášterů, včetně staveb v Praze a také na Pražském Hradě, jsou některé zapsány na seznamu UNESCO.

Další info

Program se zaměřuje na přiblížení ducha doby, kdy J. B. Santini-Aichel žil a tvořil. Skladby symbolizují jeho dvojí původ, vybrány jsou od českých a italských skladatelů: A. Dvořák, A. Scarlatti, J. V. H. Voříšek, F. Durante, G. Giordani, nebo B. Martinů.

 

Program je moderovaný, život a putování Jana Blažeje Santiniho-Aichela může divák zažít díky zpřítomnění skrze vynikající scénář historika a spisovatele Petra Hory Hořejše, autora pořadu pro ČRo Toulky českou minulostí.

 

Program je akustický.

 

V případě, že v daném prostoru není klavír k dispozici, je možno přivézt vlastní kvalitní elektronický nástroj.

 

Kde se uplatní: vhodný do kostelů, zámků, divadel, koncertních sálů a na festivaly.

Dále jako doprovodný program pro významné události oslav státního, nebo architektonického a jinak stavby či historii symbolizujícího charakteru.

 

Program lze formátem i minutáží přizpůsobit požadavkům pořadatele.

 
Video a Foto
Poptávka

Přejít nahoru