George Gershwin – muž, který neodešel

Jedinečný projekt, který je sestaven převážně z díla světoznámého autora nezapomenutelných skladeb, George Gershwina. Originalitu programu jistě podtrhne netradiční obsazení, které nabízí úplně nový zvuk a souhru. Skladby pro toto obsazení speciálně upravil vynikající akordeonista Petr Vacek. Zařazeny jsou opravdové skvosty světové klasické hudby, jako Rhapsody in Blue nebo Summertime z opery Porgy a Bess. Dále i písničky GG ze slavné doby počátků amerického muzikálu, jako například The Man I Love, Embraceable You, I Got Rhytm nebo Somebody Loves Me.

Další info

Celý program má dramaturgickou gradaci, neboť je slovem provázený vybranými autentickými citáty Gershwinových současníků, nevyjímaje i jeho lásek.

Tím se velmi zpřítomní jak zajímavá a skvělá Gershwinova osobnost, tak i atmosféra hudebního světa třicátých let v Americe.

 

Edita Adlerová – zpěv, moderace

Petr Vacek se stal laureátem řady národních a mezinárodních soutěží, například v roce 2007 v celosvětové soutěži CASTELFIDARDO se umístil jako sedmý na světě. V tom samém roce obdržel cenu PLZEŇSKÝ ORFEUS od nadace 700 let města Plzně za mimořádnou reprezentaci Plzeňského kraje v oboru vážná hudba. Stal se zástupcem celosvětové akordeonové asociace TROPHÉE MONDIALE za ČR. Je pravidelně zván jako člen mezinárodních jury (Portugalsko, Itálie, Chorvatsko, Anglie). Koncertuje u nás i v mnoha zemích po celém světě, jako například ve Francii, Německu, Rakousku, Slovensku, Švýcarsku, Itálii, Slovinsku, Chorvatsku, nebo Japonsku.

 

Pořad podle podmínek prostoru může být zvučený i akustický.

 

Kde se uplatní: vhodný do sálů, divadel, zámků, komorních scén, na festivaly i na soukromé akce.

 

Program lze formátem i minutáží přizpůsobit požadavkům pořadatele.

 

Video
Foto
Poptávka

Přejít nahoru