Felix Slováček jr.

Pochází z umělecké rodiny. Jeho matkou je česká herečka a moderátorka Dagmar Patrasová, otcem český saxofonista a hudební skladatel Felix Slováček. 

V roce 2010 absolvoval magisterské studium na HAMU obor klarinet s Komorní filharmonií Pardubice v cyklu „Ti nejlepší“. Vystupoval na festivalu vážné hudby v Moskvě „Jaro v Rusku“ 2013, Musical Bridgest Around the World 2015 v USA a dále sólově (klarinet, soprán saxofon, zpěv) nebo s orchestry v Česku i v zahraničí.

Dirigování studoval soukromě u prof. Jaroslava Vodňanského. Začínal vedením Big Bandu Felixe Slováčka, dále dirigoval např. Komorní orchestr Bohuslava Martinů, Komorní Filharmonii Pardubice, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně, Severočeskou Filharmonii, Musical Lucis Praga, Karlovarský symfonický orchestr, Prague Strauss Orchestra (turné v Číně v roce 2015–2016 jako dirigent, sólista) či Písecký komorní orchestr (2020–2022).

Od září 2022 diriguje v Hudebním divadle Karlín. Hraje v činohře i v muzikálech v několika pražských divadlech (Semafor, divadlo Kalich, Strašnické divadlo či Hudební divadlo Karlín).