Johana – cimbalistka mladé generace

Cimbál se dostává do popředí a svědkem toho je i mladá cimbálová generace. 

Jednou z nejlepších cimbalistek této generace je Johana Demlová. 

Johana se pravidelně účastní mezinárodních soutěží a hudebních kurzů, koncertuje jak sólově, tak také v cimbálovém duu, s  cimbálovou muzikou při ZUŠ Nový Jičín a občas je milým hostem známé CMMB (Cimbálové muziky Milana Broučka).

Johanu čeká velká hudební kariéra a my jsme rádi, že můžeme být u toho.

Další info

Jak se rodí láska k cimbálu?

U Johany (nar. 2009) se zrodila už v posledním roce mateřské školy. Díky veliké podpoře rodiny začala v 1. třídě navštěvovat ZUŠ ve Valašském Meziříčí, kde se jí pod vedením paní Růženy Děcké dostalo těch nejkvalitnějších hudebních základů.

První velkou cimbálovou zkušeností byla soutěžní účast na Mezinárodním cimbálovém festivalu, který se konal v květnu 2017. Ve svých osmi letech byla nejmladší soutěžící, ale rozhodně se ve velké konkurenci neztratila. O rok později se Johana zúčastnila soutěže základních uměleckých škol, v níž se s prvními místy v okresním i krajském kole dobojovala do kola celostátního. Tam porotu svým vystoupením velmi zaujala a odvezla si další vybojované 1. místo. 

Od té doby se její talent a hudební schopnosti neustále rozvíjí. Díky velkému zájmu a obrovské lásce k cimbálu Johanu čeká velká cimbálová cesta.

Video
Foto
Poptávka