Ave Maria – Edita Adlerová

Tento program je čistě sakrálního charakteru, vhodný převážně do chrámů, kde je zachována autenticita prostoru. Je však možné ho uvést i v divadlech či kulturních domech, kde se provádí za doprovodu klavíru.

Program koncertu je dramaturgicky ucelen v jednom tématu – modlitbě Ave Maria, kterou po celá staletí zhudebňuje řada hudebních skladatelů. Je zajímavé sledovat, jak který autor tuto překrásnou modlitbu ztvárnil, jak se pojetí liší vlivem osobnosti autora, nebo jeho epochou.

Další info

Nalezneme zde jak velice známé kompozice Ave Maria od F. Schuberta, Ch. Gounoda/J. S. Bacha, C. Francka, G. Cacciniho, G. F. Händela, C. Saint-Saënse, A. Dvořáka či R. Stolze. Jako perla zazní tato modlitba formou árie z opery Othello G. Verdiho. Působivé duchovní skladby jsou proloženy efektními instrumentálními kusy, které podtrhují a umocňují meditační atmosféru koncertu.

Kde se uplatní: vhodný chrámový koncert, do koncertních a zámeckých sálů, na festivaly, nebo jako doprovodný program k různým církevním svátkům a jiným příležitostem duchovního charakteru.

 

Pořad je akustický.

 

V případě, že v daném prostoru není k dispozici ani jeden z uvedených hudebních nástrojů,

je možno přivézt vlastní kvalitní elektronický nástroj.

 

Program lze formátem i minutáží přizpůsobit požadavkům pořadatele.

Video ukázka: koncert – kostel Notre Dame de l’Assomption, Olonne, Francie

Video
Foto
Poptávka

Přejít nahoru